Narodowe Czytanie – Lalka Bolesława Prusa

Pogoda nam nie straszna! Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa w Dobczycach za nami. Deszcz próbował nas przegonić sprzed strażnicy, ale dzięki gościnności OSP Dobczyce mogliśmy czytać pod dachem – w garażu.

Podczas spotkania w Rynku czytaliśmy fragmenty „Lalki”. Do naszej czytelni zaprosiliśmy: pana Bogusława Lichonia (prezesa OSP Dobczyce, dyrektora Zespołu Szkół w Dobczycach), Katarzynę Reszkę, Zbigniewa Dudzika, Justynę Dudzik, Wiolettę Wyrobę, Tomasz Susia (wicestarostę powiatu myślenickiego), Pawła Piwowarczyka (dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach), Magdalenę Piwowarczyk, Wiolettę Kloczkowską (z Zespołu Pieśni i Tańca Dobczyce – w pięknym stroju rzeszowskim), Wiktorię Braś (ze Szczepu Orle Gniazdo), Julię Dudzik – najmłodszą uczestniczkę czytania.
W przyszłym roku znów będziemy czytać – zgodnie z zapowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy, lekturę będą mogli wybrać Polacy, a o tym, co będziemy czytać, dowiemy się w lutym.
Dziękujemy wszystkim, którzy mimo niesprzyjających warunków pogodowych spędzili z nami to przedpołudnie.
Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach. Dziękujemy za pomoc w organizacji: Gminie Dobczyce i OSP w Dobczycach oraz państwu Małgorzacie i Zbigniewowi Rapaczom, dzięki którym nasz sklep Wokulskiego wyglądał tak imponująco i oczywiście wszystkim, którzy czytali dzisiaj fragmenty Lalki.