III Jarmark Świąteczny

Mały Rynek w Dobczycach po raz trzeci zapachniał choinkami i rozbrzmiewał gwarem Jarmarku Świątecznego. W tym roku, w przedświątecznym spotkaniu w Dobczycach, uczestniczyło ponad 20. twórców. W programie Jarmarku znalazło się wiele atrakcji, wśród których najbardziej oczekiwanymi przez dzieci były: wizyta św. Mikołaja i… rozstrzygnięcie konkursu na imię dla Misia z biblioteki.
Na placu stanęło zielone drzewko, ubierane przez dzieci pod okiem druhny Katarzyny Matogi, która wraz z druhną Magdą Wojtan i dobczyckimi zuchami zachęcała do pracy nad ekologicznymi ozdobami.

Na scenie było konkursowo – do udziału w grach i zabawach zapraszali Justyna Dudzik, która prowadziła dobczyckie spotkanie na Małym Rynku oraz Paweł Piwowarczyk i Edyta Sewiłło – z biblioteki w Dobczycach. Uczestnicy konkursów – wiedzy ekologicznej dla najmłodszych i ekologicznego, m.in. z wiadomości dotyczących segregacji śmieci w gminie – nagrodzeni zostali upominkami książkowymi i zielonymi choinkami ufundowanymi przez UGiM Dobczyce.
Obok konkursów, które przygotowane były specjalnie na niedzielne popołudnie, organizatorzy zaprosili dzieci do konkursu na Anielskie Skrzydła – te należało wykonać w domu. W konkursie wygrała Julia Sadkiewicz. Drugie miejsce zajęły: Natalia Górnisiewicz i Maja Idzik, trzecie – Szymon Ślęczka. Wyróżnienia otrzymali – Karol Mamel, Anna Szpil i Anna Bukiej. Dziękujemy Bolesławowi Kostkowskiemu i Annie Mickiewicz za udział w pracach komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali drzewka ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, a laureaci trzech pierwszych miejsc – także drobne upominki.
Dzieci mogły także wziąć udział w konkurencjach sportowych, które poprowadził Dawid Wyroba z Akademii Piłkarskiej. Trening sportowy poprowadziła także pani Sylwia z Zespołu Tańca Intox – było to przygotowanie do Biegu Józefów, który zorganizował Dobczycki Klub Biegacza. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie zestawy świątecznych pierników, natomiast najmłodszy uczestnik biegu – Józio Piwowarczyk – zielone drzewko.
Tradycyjnie na placu pojawił się św. Mikołaj, który częstował dzieci ekologicznie – jabłkami. Zamiast reniferów, sędziwy gość przybył na Mały Rynek w towarzystwie kucyków ze Stajni 4 Kopyta z Nowej Wsi.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Maltańskiej Służby Medycznej, której kadeci zademonstrowali, jak należy korzystać z defibrylatorów AED w sytuacji zagrożenia życia związanego z zatrzymaniem pracy serca. Defibrylatory takie znajdują się w Dobczycach na budynkach urzędu i RCOS.
Nie zabrakło występów artystycznych. Dla mieszkańców zaśpiewali Pastuszkowie z Dobczyc – zespół prowadzony przez Elżbietę i Stanisława Żuławińskich, a także wystąpiły dwa zespoły działające przy ośrodku kultury: Intox oraz Orkiestra Dęta Dobczyce. Orkiestra, która w przyszłym roku, 23 stycznia, zagra koncert podsumowujący 95-lecie działalności, wprowadziła wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.
Wśród mieszkańców rozlosowane zostały także – co jest już tradycją Jarmarków Świątecznych – żywe choinki. W tym roku rozlosowano także drobne upominki, które ofiarowane zostały przez wystawców: panią Agnieszkę i Martę, Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły w Dziekanowicach, dobczycką drużynę zuchową MiniKinderki, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dobczyc, Katarzynę Pitalę, Karinę Spytek, Miejską Bibliotekę Publiczną.
Organizatorami tegorocznego jarmarku byli: Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach, Gmina Dobczyce. Partnerami: Zespół Szkół w Dobczycach, drużyna zuchowa Minikinderki.
Podziękowania kierujemy do Policji i Firmy Ochroniarskiej BORK, a także do druhów z jednostki OSP w Dobczycach, którzy wsparli nas organizacyjnie, a także przygotowali atrakcje dla dzieci. Dziękujemy Maltańskiej Służbie Medycznej za zabezpieczenie medyczne imprezy.
Dziękujemy naszym przyjaciołom i sponsorom: Dobczyckiemu Klubowi Biegacza, Orkiestrze Dętej z Dobczyc, Zespołowi Tańca Intox, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, hurtowni Elkal, Femisferze, Piekarni-Cukierni Złoty Kłos, Kawiarni Rucola Caffe, Restauracji i Hotelowi Podzamcze, Grzegorzowi Rozwadowskiemu, Janowi Lichoniowi.
Patronat medialny nad imprezą objęły: telewizja Myślenice iTV, miesięcznik Sedno i miesięcznik Tapeta.
Stowarzyszenie KAT Dobczyce

no images were found