II Powiatowe Zawody Robotów – Pcim 2015

Po raz drugi uczestniczyliśmy w Powiatowych Mistrzostwach Robotów, które w tym roku odbyły się na hali sportowej w Stróży (gm. Pcim).
W zawodach uczestniczyło 21 robotów, za konstrukcją których stało 80. zawodników (z Pcimia, Dobczyc, Sieprawia, Kobielnika oraz Myślenic). W wyniku rywalizacji na matach, na podium stanęły trzy sieprawskie drużyny: Drużyna Pierścienia (I miejsce), Filuciaki (II miejsce), Orły (III miejsce).

Każdy z zawodników otrzymał koszulkę II Powiatowych Mistrzostw, które ufundowane zostały przez Wodociągi Krakowskie, dyplom za uczestnictwo, a zwycięzcy – medale oraz drużynowy puchar.
Fundatorami nagród byli: Wodociągi Krakowskie, Gmina Pcim, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu, LGD Turystyczna Podkowa, AG System sp zoo Janusz Ambroży, KAT Dobczyce, Miejska Biblioteka w Dobczycach. Puchary i medale radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jarosław Szlachetka.
W przerwie pomiędzy rozgrywkami wystąpiły zespoły Cheerleaders działających przy UKS Konik – Infinity i LolliPops, a także sportowcy taekwondo TKD Pcim, którzy przygotowali wspaniały pokaz.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom reprezentacji Dobczyc za zaangażowanie i zdrową rywalizację. Szczególne podziękowania dla instruktorów: Aureliusza Idzika i Karola Grzybka za przygotowanie naszych zawodników. Dziękujemy również opiekunom drużyn: Angelice Olszowskiej, Marysi Walas, Zbigniewowi Dudzikowi, a także rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom gorąco dopingując. Wielkie podziękowania dla partnera zajęć z robotyki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach z dyrektorem Pawłem Piwowarczykiem na czele oraz dla Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce za pomoc organizacyjną wyjazdu na mistrzostwa.