V Dobczyckie Zaduszki Muzyczne

Zapraszamy na jubileuszowe, piąte już Dobczyckie Zaduszki Muzyczne. Koncert odbędzie się 5 listopada (sobota) o godz. 19 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (aula widowiskowa).

W tym roku na dobczyckiej scenie w ramach Zaduszek zagra zespół Sokół Orkestar. Jest to żywy przykład na to, że da się połączyć szaloną zabawę z wirtuozerią. Grają razem od 2011 roku, podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się jak dotąd żadnemu zespołowi z Polski grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia), zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym. Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, kompozytor, współpracujący również z Maciejem Maleńczukiem (Jazz For Idiots) oraz Justyną Steczkowską (Orkiestra Cygańska, Skład Akustyczny). Najnowsza płyta zespołu zatytułowana WARIACKA MIŁOŚĆ to muzyczna podróż po różnych przypadkach miłosnych, które choć nie szukają poklasku i nie unoszą się pychą, czasem bywają wariackie, a już na pewno zapadają słuchaczom głęboko w pamięć. Zwłaszcza, jeśli uderzają z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych oraz miażdżącej sekcji rytmicznej.

http://przemeksokol.com/sokol-orkestar,19.html

Bilety na koncert można kupić w: Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (Biuro), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, Rucola Cafe oraz w Kiosku na Małym Rynku (Rynek 20 – u Pana Juszczaka).
Do 31 października bilety w cenie promocyjnej – 25 zł. Od 1 do 5 listopada – 30 zł.
Można także dokonywać rezerwacji majlowo: katdobczyce@gmail.com