Jarmark Świąteczny i Wigilia Uliczna – razem na Małym Rynku

Mały Rynek, jak każdego roku od pięciu lat, zapełnił się stoiskami z rękodziełem. Wszystko za sprawą dorocznego Jarmarku Świątecznego. W tym roku jednak było nieco inaczej – do Jarmarku dołączyła Wigilia Uliczna, która w Dobczycach obchodzona jest od czternastu lat. Wigilijną tradycję rozpoczęła młodzież z Zespołu Szkół Techniczno-Rolniczych, która właśnie 14 lat temu dzieliła się kawałkami chleba z przechodniami i przedsiębiorcami z centrum, życząc im wesołych świąt. Jarmark Świąteczny po raz pierwszy zorganizowaliśmy przed pięciu laty – i w tym roku świętowaliśmy mały jubileusz. Tym bardziej znaczący, że obie te imprezy połączone zostały w jednym dniu.

Nie zabrakło wspaniałych występów w konkursów. Wystąpiły dzieci z przedszkoli z Dobczyc(wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 i 3) i Brzączowic oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobczycach i Stadnikach.
Zgodnie z tradycją wigilii ulicznych, spotkanie rozpoczął modlitwą ks. proboszcz Kazimierz Turakiewicz, zapraszając mieszkańców do przełamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.
Po południu na scenie wystąpili wokaliści sekcji wokalnej MGOKiS Dobczyce (opiekun Beata Czajka-Rolińska), Orkiestra Dęta OSP Dobczyce oraz Grupa Kolędnicza „Pasterze”.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zaprosili do wspólnego biegu członków Rozbieganych Dobczyc i Dobczyckiego Klubu Biegacza, którzy w ramach, tradycyjnego już w Dobczycach, Biegu Józefów, przybyli na Mały Rynek by wspólnie podsumować akcję Szlachetna Paczka. Jej wyniki przedstawiła koordynatorka Beata Rokosz.
Jak co roku rozlosowane zostały żywe choinki, które trafiły do uczestników jarmarku, a do laureatów konkursu „Anielskie Skrzydła” trafiły piękne nagrody.
Organizatorami Jarmarku Świątecznego i Wigilii Ulicznej byli: Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach, MGOKiS Dobczyce, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach oraz druhowie OSP Dobczyce.

Podziękowania:

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom naszej gminy, a także gościom, którzy nas odwiedzili – za obecność, za to, że jesteście z nami każdego roku na Małym Rynku. Dziękujemy twórcom, którzy przygotowali wspaniałe kramy, na których można było znaleźć wiele wspaniałych pomysłów na świąteczne prezenty.
Za ufundowanie nagród w naszych konkursach i loterii dziękujemy: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Urzędowi Gminy, Dorocie Stojowskiej, Warsztatom Terapii Zajęciowej z Dobczyc, Femisferze.
Dziękujemy druhom z OSP Dobczyce – za pomoc w opanowaniu organizacji ruchu, za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem – zawsze można na Was liczyć. Dziękujemy dobczyckiej Policji – za obecność na Jarmarku i czuwanie nad bezpieczeństwem. Dziękujemy Rafałowi Wiekierakowi za igliwie, którym mogliśmy udekorować Mały Rynek, firmom: LumiColor, Elkal, Fotokolor, Sklepowi Metalowo-Technicznemu, Szkółce Drzew i Krzewów Piwowarscy, Rucoli Cafe.
Dziękujemy naszym artystom: przedszkolakom z przedszkoli nr 1 i nr 3 z Dobczyc, z Brzączowic, uczniom ze szkół ze Stadnik i z Dobczyc, Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce, Orkiestrze Dętej z Dobczyc, Grupie Kolędniczej Pasterze i Grupie Kolędniczej Szopka z lalkami. Dziękujemy także wolontariuszom Szlachetnej Paczki.
Dziękujemy naszemu jury w konkursie anielskich skrzydeł: Justynie Szawarze, Iwonie Stoch, Iwonie Stoch, Zbigniewowi Dudzikowi. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom.
Podziękowania dla Zespołu Szkół w Dobczycach – za udostępnienie stolików i krzeseł oraz za pomoc nauczycieli i uczniów-wolontariuszy.
Dziękujemy firmie cateringowej pana Józefa Wacha – za świąteczne smaki na dobczyckiej wigilii.
Dziękujemy naszym lokalnym mediom – za to, że utrwalacie te szczęśliwe dla nas chwile: Telewizji Powiatowej iTV Myślenice, miesięcznikowi Sedno, Dziennikowi Polskiemu, Dobczyckiemu Portalowi Informacyjnemu i naszej bardzo zaprzyjaźnionej Tapecie.