Robotyka Lego Mindstorms – rekrutacja na semestr 2017/2018 ZAKOŃCZONA

Zapraszamy na kolejny semestr zajęć z inżynierii klocków Lego Mindstorms.

Zajęcia z robotyki Lego Mindstorms przygotowywane są z myślą o zainspirowaniu dzieci ciekawym i niepowtarzalnym światem nauki oraz jego możliwościami. Każdy cykl spotkań przygotowywany jest z należytą starannością przez wykwalifikowaną kadrę, która przekazuje najmłodszym, w sposób bardzo przystępny i urozmaicony, pasję do poznawania nauk ścisłych.

Robotyka otwiera przed dziećmi świat, w którym mogą bez ograniczeń projektować, budować oraz programować istoty własnego pomysłu – roboty. Dzieci, przy pomocy klocków Lego Mindstorms, rozwijają u siebie umiejętność abstrakcyjnego oraz twórczego myślenia. Proces konstruowania i nadawania kształtów robotom wspierany jest przez instruktorów, którzy oprócz swojej pasji dla nauki potrafią znaleźć wspólny język z dziećmi.

Czas spędzony na zajęciach to nie tylko świetna zabawa połączona z nauką, ale również okazja do aktywnego spędzania czasu z innymi młodymi uczestnikami zajęć. Wszystkie zadania, jakie pojawią się w trakcie zajęć, rozwiązywane będą w grupach, co daje gwarancję tzw. burzy mózgów oraz atmosferę pełną śmiechu i pozbawioną nudy. Po zakończeniu zajęć kursanci otrzymają dyplom ukończenia kursu.

Zajęcia są organizowane przez Stowarzyszenie KAT Dobczyce. Partnerem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach. 

Miejsce: Sala informatyczna w Gimnazjum / budynek RCOS w Dobczycach ul. Szkolna 43

Terminy: Od 7 października 2017 do  20 stycznia 2018 – soboty

Godziny: I grupa 9:00-10:30; II grupa 10:45-12:15

Uczestnicy: dzieci w wieku 7-14 lat

W trakcie semestru odbędzie się 12 spotkań. Każde zajęcia będą trwać 1,5 godz. (90min). Miejsce warsztatów to sala informatyczna w Gimnazjum w Dobczycach (RCOS) ul. Szkolna 43 (na piętrze za siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej). Szczegółowy harmonogram terminów zajęć w załączniku.

Zajęcia są odpłatne. Opłata w całości za 12 zajęć to 150zł. Kwotę tę można wpłacić w dwóch ratach po 75zł. Pierwsza wpłata podczas 1-ych zajęć a kolejna podczas 7-ych.

Warsztaty będą odbywać się w 3-osobowych zespołach. Nad grupami 12 osobowymi będą czuwali instruktorzy: Maciej Machnicki – nauczyciel mechatroniki z ZS w Dobczycach oraz Karol Grzybek – absolwent ZS w Dobczycach, członek Stowarzyszenia KAT Dobczyce.

Aby zapisać dziecko na zajęcia należy zapoznać się z regulaminem zajęć oraz wypełnić i  podpisać kartę zgłoszenia i oświadczenie. Dokumenty w załączniku (Regulamin i oświadczenie Robotyka 2017). Tak wypełnione dokumenty (skany) należy przesłać na adres e-mail: katdobczyce@gmail.com Pod tym adresem można uzyskać dodatkowe informacje lub pod nr tel. 505-800-135. Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zapisaniem na zajęcia. O zakwalifikowaniu się  na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń oraz wiek uczestników.

Zapewniamy:

  • 12 – o tygodniowy kurs z robotyki;
  • materiały dydaktyczne (klocki, komputery);
  • pracę w trzyosobowych grupach;
  • grupy do 12 osób;
  • opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
  • zdjęcia ze szkolenia;
  • dyplom potwierdzający ukończenie kursu

Przebieg zajęć będzie dokumentowany w formie zdjęć, które będą dostępne na naszej stronie www.katdobczyce.pl oraz profilu facebook.com/katdobczyce.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
FORMULARZ-ZGLOSZENIA.docx
16.8 KiB
171 Downloads
Szczegóły
OŚWIADCZENIE
OŚWIADCZENIE
OSWIADCZENIE.docx
13.9 KiB
158 Downloads
Szczegóły
Regulamin Zajec Robotyka 2017
Regulamin Zajec Robotyka 2017
Regulamin_zajec_robotyka-2017_2.docx
32.4 KiB
173 Downloads
Szczegóły
Harmonogram Zajęć
Harmonogram Zajęć
Harmonogram-zajec.docx
175.8 KiB
176 Downloads
Szczegóły