Narodowe czytanie już po raz czwarty w Dobczycach

Jak Wesele to Wesele:
Byle gości było wiele,
Byle nam muzyka grała,
I do tańca porywała.

Niechaj każdy to przeczyta,
I na zamek niech zawita.
Zapraszamy wszystkich śmiele!
Wszak czytamy tam Wesele.

Kochani! Już po Weselu! Pięknie Wam wszystkim dziękujemy – czytającym, pomagającym nam w organizacji tego przedsięwzięcia, tym, którzy znaleźli czas, by przyjść na Wzgórze Zamkowe i spędzić z nami prawie trzy godziny.
Dziękujemy Czytającym, a w tym roku byli z nami: Agnieszka Tola Słomka (Panna Młoda), Paweł Piwowarczyk (Pan Młody), Paweł Machnicki (Gospodarz), Dorota Mistarz (Gospodyni), Jurek Fedirko (Poeta), Tomasz Suś (Dziennikarz), Kazimierz Budyn (Czepiec), Jola Ziemba (Klimina), Małgorzata Miszczak (Radczyni), Julka Dudzik (Zosia), Joasia Zahel (Haneczka), Ania Dańda (Marysia), Anka Stożek(Rachela), Zbigniew Rapacz (Wernyhora),Marek Mitko (Hetman), Piotrek Skóra(Rycerz), Zdzisław Uchacz (Stańczyk), Witek Uchman (Widmo), Zbigniew Dudzik(Jasiek), Pablo Popielak (Chochoł)
Serdeczne podziękowania składamy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stadnik: za wypożyczenie wieńca dożynkowego, snopków, w które mogliśmy przystroić skansen, ale przede wszystkim ubrać Chochoła. A nade wszystko dziękujemy za wspaniałą ucztę, którą Panie przygotowały dla wszystkich uczestników Narodowego Czytania.
Za przywiezienie słomianych ozdób dziękujemy Panu Ryszardowi Zabdyrowi ze Stadnik.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Gościniec za wypożyczenie strojów. Za wspaniałe stroje dla pary młodej dziękujemy także Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka.
Za strój Racheli dziękujemy Komisowi Rzeczy Ładnych (Małgorzata Rapacz) i Magda Gaweł.
Podziękowania dla: Muzeum Regionalnego PTTK w Dobczycach – za użyczenie skansenu na czas czytania, Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce – za pomoc w organizacji oraz Joanna Talaga z Referatu Promocji UGiM – za obecność i dokumentowanie naszego czytania, MGOKiS Dobczyce – za wypożyczenie nagłośnienia.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce nauczycielek z Przedszkola Samorządowego nr 1 z Dobczyc za przygotowanie dzieci do wspaniałego krakowiaka. Dzieciom za taniec, rodzicom za obecność. Dziękujemy.
Dziękujemy Myślenice iTV Telewizja Powiatowa, miesięcznikowi Sedno, miesięcznikowi Tapeta za objęcie imprezy Patronatem Medialnym, Dobczyckiemu Portalowi Informacyjnemu za obecność na naszym czytaniu i za utrwalanie tegoż na fotografii.
Dziękujemy Danuta Ścibor, która pomogła nam ogarnąć poweselny skansen i Monika Kruś Grzybek za pomoc w trakcie i po weselu, Panu Józefowi Orzechowskiemu, który nam pomógł nie zgubić głowy
Dziękujemy także członkom naszego Stowarzyszenia: Mariusz GrzybekKarol Grzybekza opanowanie techniczne imprezy, Paweł Stożek za fotografie, film i całokształt, Zbigniew Dudzik za wspaniałe witanie gości i żywą muzykę oraz za całokształt, a nade wszystko Justyna Dudzik, która przygotowała scenariusz i pięknie poprowadziła spotkanie.
#narodoweczytanie

no images were found