VI Jarmark Świąteczny i Wigilia Uliczna

Kochani – po raz kolejny na Małym Rynku w Dobczycach odbyły się Jarmark Świąteczny i Wigilia Uliczna. Dopisała pogoda, a mieszkańcy i turyści z radością uczestniczyli we wszelkich atrakcjach, które zostały przygotowane przez organizatorów.
Na placu zagościły stoiska twórców regionalnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i szkół z gminy.
Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z przedszkola nr 1 z Dobczyc, z SP nr 2 z Dobczyc, SP nr 1 z Dobczyc.
Tradycyjnie wystąpiła Orkiestra Dęta z Dobczyc pod batutą Józefa Manieckiego, która zawsze towarzyszy mieszkańcom przy ważnych dla nich wydarzeniach – a Jarmark i Wigilia już do takich ważnych wydarzeń wpisały się na stałe. Na całą godzinę scenę opanowali młodsi, starsi i najstarsi wokaliści z Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce, pod kierunkiem Beaty Czajki-Rolińskiej. Na zakończenie, z życzeniami na święta i nowy rok, wystąpiła Młodzieżowa Grupa Kolędnicza.
W czasie Jarmarku rozstrzygnięty został konkurs na Świąteczny sweterek.
Pierwsze trzy nagrody trafiły do Karoliny i Mai Płatek, rodziny Kaniów, rodziny Sternalów. Wyróżnienia otrzymały sweterki wykonane przez Annę Janik, Zofię Polończyk, Magdalenę Płoskonkę. Specjalną nagrodę otrzymała Sekcja Gimnastyki Artystycznej MGOKiS Dobczyce, z której dziewczynki nie tylko wykonały sweterek, ale artystycznie go zaprezentowały.
Dużą niespodzianką, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników Jarmarku i Wigilii, była wizyta św. Mikołaja, który przyjechał bryczką zaprzężoną w potulnego konika. Rozdawał on uśmiech, życzenia i zdrowe smakołyki.
Po raz kolejny do wspólnego stołu wigilijnego zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy. Otwierając spotkanie wigilijne, życzenia dla wszystkich złożyli: ksiądz proboszcz Kazimierz Turakiewicz, burmistrz Paweł Machnicki, dyrektor MGOKiS Andrzej Topa, Anna Stożek – prezes Stowarzyszenia KAT. Wspaniałe wigilijne potrawy przygotował Józef Wach ze swoją wspaniałą ekipą.
Na scenie zagościła także Miejska Biblioteka Publiczna z Dobczyc, która zaprosiła dzieci i młodzież uczestniczące w akcji Super Czytelnika, do zdobywania naklejki specjalnej. Z tej okazji pracownicy biblioteki, na czele z Misiem Tulisiem, przygotowali wspaniałe konkursy. A na specjalnym bibliotecznym stoisku, które zajechało na plac, można było wymienić książki.
Nie zabrakło także atrakcji związanych z losowaniem żywych choinek. W tak sympatycznej atmosferze mieszkańcy i turyści spędzili czas na Małym Rynku, a przy okazji mogli oddać głos w konkursie na najładniejsze stoisko. W tym roku najwięcej głosów zebrały stoisko Danuty Ścibor (Ściborówka) i Sekcji Gimnastyki Artystycznej MGOKiS Dobczyce.
Nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych ludzi, skupionych wokół wielu organizacji. Organizatorami Jarmarku Świątecznego były: Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZS oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
Nad przygotowaniem Wigilii Ulicznej czuwali: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wspaniałego wydarzenia: druhom z OSP w Dobczycach, Policji oraz Służbie Maltańskiej, dzięki którym wszyscy czuli się bezpiecznie.
Dziękujemy naszym przyjaciołom i sponsorom: Rucola Caffe, Garden Fitness, Dorocie Stojowskiej, Stowarzyszeniu Zakliczyn na Dzisiaj i na Jutro. Dziękujemy naszym patronom medialnym: Telewizji Powiatowej iTV, miesięcznikom Sedno i Tapeta, portalowi DPI.
Spotkanie na Małym Rynku poprowadziła Justyna Dudzik, która także czuwała nad losowaniem choinek i nagród.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w tę wspaniałą grudniową niedzielę, przyszli na Mały Rynek, aby spędzić z nami wspaniały przedświąteczny czas.

no images were found