V Powiatowe Mistrzostwa Robotów – za nami :)

Robot Oli z Raciechowic wygrał w tegorocznych piątych już Powiatowych Mistrzostwach Robotów, które odbywały się 14 kwietnia w Wiśniowej (hala sportowa GOKiS). Na drugim miejscu zawody ukończył robot Czarna Wdowa (Pcim), na trzecim – Supibot (Raciechowice).

W zawodach wzięły udział 24 roboty z całego powiatu myślenickiego, z: Dobczyc, Pcimia, Raciechowic, Sieprawia, Tokarni, Kobielnika, Wiśniowej. Obok samych walk, na hali sportowej nie zabrakło innych atrakcji – swoje stoiska zaprezentował dobczycki Zespół Szkół. Można było na nich zobaczyć m.in.: sztuczną rękę, która wydrukowana jest na drukarce 3D, kosiarkę do trawy, którą można sterować smartfonem i wiele innych ciekawostek, o których chętnie opowiadali uczniowie ZS.

Zawody zorganizowali: GOKiS Wiśniowa, Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Zespół Szkół w Dobczycach. Sędzią głównym był Zbigniew Dudzik, a całość poprowadziła Justyna Dudzik. Partnerami wydarzenia byli: Gmina Wiśniowa, Gmina Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach, LGD Turystyczna Podkowa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Bajer Sport, Nasze Bistro, Pizzeria Rico z Wisniowej, Bubu Active, Wawel S.A., Sigma Elektro, ES-SYSTEM NT, Infanet. Patronat medialny nad imprezą objęły: Myślenice iTV, KMY.PL, miesięcznik SEDNO.

no images were found