Dobczyckie Zaduszki Muzyczne – 2012

Bardzo dobry kontakt artystów z publicznością oraz doskonała muzyka, tworzyły niepowtarzalny klimat. Wiele osób, które przyszły na sobotni koncert, 3 listopada, mówi o nim, że to prawdziwa „muzyczna uczta”. Dla wielu z nich był niezapomnianym przeżyciem. Na dobczyckiej scenie zagrały zespoły o różnym brzmieniu, których występ zgromadził w auli Regionalnego Centrum Oświatowo–Sportowego ponad 350-osobową publiczność: nie tylko dorosłych i młodzież. Artystów oklaskiwały także dzieci.

To wzruszenie towarzyszyło mi jeszcze na długo po powrocie do domu – powiedział Grzegorz, jeden z uczestników koncertu. – New Bone to zespół, który określę mianem „arcymistrzowie”. Byli niesamowici. Zespół Hatbreakers, w którym grają Paweł Bergel i Andrzej Pudlik – mieszkańcy Dobczyc – doskonale czuł się grając tak naprawdę „u siebie”. Hatbreakers zagrał swoje utwory, a także covery. Nie zabrakło „I Need A Dollar” – piosenki, dzięki której zdobyli półfinał programu Must be The Music oraz przeboju Andrzeja Zauchy – „Byłaś serca biciem…”, który wykonali w półfinale. Przy okazji, podziękowali wszystkim za wsparcie i kibicowanie, jakie otrzymali w drodze do MbTM. Podczas koncertu New Bone publiczność wysłuchała utworów z ich najnowszej płyty – „Destined”. Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk. W Dobczycach, gościnnie z zespołem wystąpił, na instrumentach perkusyjnych – Jan Pilch, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, twórca i dyrektor artystyczny odbywającegosię co roku w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wielu miejscowości nie tylko powiatu myślenickiego. W Dobczycach gościli także miłośnicy jazzu z Nowego Sącza, którzy przyjechali specjalnie na koncert New Bone. Na występ Hatbreakers z kolei przyjechali sympatycy z Mszany Dolnej. Co ciekawe – na koncert przyszli dziadkowie z wnukami. Rodzice przyprowadzili małe dzieci – niektórzy nawet pięcioletnie. Koncert poprowadziła Monika Gubała, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach. – Bardzo się nam podobało. Oby więcej takich imprez w Dobczycach – powiedziała pani Aneta. Piętnastoletnia Kamila przyszła na Music Meeting przede wszystkim ze względu na Hatbreakers. To muzyka, jak mówi, bardziej w jej klimacie. Została na koncercie New Bone. Nie żałuje. Pod dużym wrażeniem koncertu byli sami muzycy. Zarówno z Hatbreakers, jak i New Bone. – Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie – powiedział Tomasz Kudyk. Dziękując Stowarzyszeniu KAT za zaproszenie, podkreślał, że ma nadzieję zagrać jeszcze raz w Dobczycach, przed tak wspaniałą publicznością.

W Dobczycach zagrali: Hatbreakres w składzie: Paweł Bergel – wokal Andrzej Pudlik – gitara akustyczna Sebastian Steć – saksofon tenorowy Michał Sarapata – gitara basowa Mateusz Sarapata – instrumenty perkusyjne

New Bone w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy Dominik Wania – fortepian Adam Kowalewski – kontrabas Grzegorz Masłowski – perkusja oraz gościnnie: Jan Pilch – instrumenty perkusyjne

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie KAT Dobczyce (Kreatywni Aktywni Twórczy). Partnerami projektu: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Kraków, Radio Plus, portal miasto-info.pl, miesięcznik Sedno, miesięcznik Tapeta. Przyjaciele i sponsorzy projektu, bez pomocy których nie byłoby możliwe zorganizowanie tej muzycznej uczty: Bank Spółdzielczy w Dobczycach, Centrum Szkoleniowe Jałowcowa Góra, Tomasz Bętkowski Husqvarna, Biuro Ochrony „Bork”, Drukarnia Grafipack, firma E-Mar, FHU Jan Dobczyce, Stowarzyszenie LGD Turystyczna Podkowa, Wieliczka Montessori School Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Rafał Kalemba ELKAL, Marian Masełko MARBUD, Studio Fotos, Ryszard Zabdyr Sklep „EDA” Stadniki, Piekarnia „Złoty Kłos”, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach. Podczas koncertu odbyła się także zbiórka na pomoc dla Justyny Topy, mieszkanki gminy Dobczyce. Justyna, w wieku 15. lat, z powodu długoletniej choroby, poddana została amputacji prawej nogi. Teraz zbiera na protezę nogi, co wiąże się z ogromnymi kosztami, (potrzebuje ok 130 tyś. zł). Została objęta opieką Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.