Świąteczna paka dla bezdomniaka

ŚWIĄTECZNA PAKA DLA BEZDOMNIAKA

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska Psie Pole w Racławicach, w którym przebywają zwierzaki m.in. z gminy Dobczyce. Akcja odbędzie się 16 grudnia na Małym Rynku w Dobczycach, podczas Jarmarku Świątecznego i Wigilii Ulicznej.

Zbieramy:

Karmę

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarcza zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki.

Do schroniska trafiają często psy schorowane, po przejściach i wypadkach, stąd bardzo potrzebna jest karma specjalistyczna dla zwierząt chorych i słabszych m.in: na schorzenia stawów, dla zwierząt starszych, bezzbożowe – dla wrażliwych przewodów pokarmowych.
Podobnie dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie jedna paczka suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki.

Pamiętajmy również, że smakołyki potrafią umilić dzień każdemu zwierzakowi.

Rzeczy

Zwracamy się również o wsparcie w postaci:
czystych koców, ręczników, prześcieradeł, kołder (bez pierza), podkładów higienicznych, legowisk.

Tutaj także pamiętajmy, że nie każda ciepła rzecz jest dobra i bezpieczna dla czworonoga. Kołdry i poduszki z pierzem, materace, gąbki czy ubrania do takich nie należą i nie możemy ich przyjąć.

Zabawki i akcesoria

Dajmy też odrobinę radości bezdomniakom w postaci zabawek. Psiaki i koty uwielbiają różnego rodzaju gryzaki, piłki (np. tenisowe) czy zabawki (gumowe, sznurkowe). Przydadzą się również miski, obroże, smycze, kuwety a nawet budy dla psów.

Wszystkie dary, które Państwo przyniesiecie 16 grudnia na Jarmark Świąteczny będą przyjmowane w namiocie organizatora – Stowarzyszenie KAT Dobczyce.

Za każdą okazaną pomoc i wsparcie już dziś, w imieniu potrzebujących, serdecznie dziękujemy.