„Pod niemieckimi łóżkami” na Dobczyckiej Scenie Teatralnej

Półtorej godziny dobrej zabawy i spotkanie z aktorami – w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego publiczność podziękowała brawami za wspaniały spektakl Tamarze Arciuch, Bartkowi Kasprzykowskiemu i Bartoszowi Opani.

Inspiracją do napisania sztuki była wydana w Niemczech książka Justyny Polańskiej „Pod niemieckimi łóżkami – zapiski polskiej sprzątaczki” (tytuł polskiej wersji), która po kilku godzinach sprzedaży trafiła tam na listę stu bestsellerów.
Historia, którą wyreżyserował Łukasz Witt-Michałowski, a do której scenariusz napisali Agnieszka Głębicka i Bartłomiej Kasprzykowski, luźno do książki nawiązuje, a jednocześnie zabiera nas w świat, który widzowi nie jest obcy. Wiele w tej sztuce ironii, parodii postaci świata filmu czy polityki. To sztuka, która pozwala na śmiech i na zadumę. Rozprawia się ze wszelkimi stereotypami – jak podkreślali aktorzy, nie oszczędzają nikogo. Demaskuje także świat show biznesu, który tak jak szybko tworzy celebrytów, tak szybko – i bardzo kapryśnie – może ich skazać na niebyt: gasi światła, wyłącza mikrofony.
Podczas spotkania z twórcami, które odbyło się po spektaklu, w kawiarni we foyer RCOS, publiczność dziękowała za dobrą zabawę. Aktorzy opowiadali o tym, jak wygląda ich praca nad rolą – Bartosz Kasprzykowski dodatkowo o pracy nad scenariuszem. Padały pytania o oryginalną scenografię, której autorem jest Maciej Chojnacki. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych zdjęć i autografów.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie KAT Dobczyce, a pomogli nam przyjaciele i sponsorzy: Restauracja i Hotel Podzamcze w Dobczycach, Bank Spółdzielczy w Dobczycach, Biuro Ochrony BORK, Supermarket Jan w Dobczycach, firma Marbud w Dobczycach, Biuro Rachunkowe Optibiznes, firma Rogers w Dobczycach, Piekarnia Cukiernia Złoty Kłos w Dobczycach; którym dziękujemy.
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Sedno, Tapeta i portal internetowy miasto-info.