II Dobczyckie zaduszki muzyczne

Publiczność bardzo ciepło i serdecznie przyjęła występ. Muzycy bardzo serdecznie ocenili publiczność, podkreślając, że jeszcze chcieliby zagrać tutaj jeszcze raz. W dobczyckiej auli widowni zagrał jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów jazzowych – Jazz Band Ball Orchestra. Gościnnie z jazzmanami wystąpił Stanley Breckenridge.

Występ JBBO poprzedził koncert grupy krakowskiej VSpeed Band. Zespół świetnie bawił się muzyką, doskonale odnalazł się w konwencji. W każdym z utworów widać było pasję, z którą zresztą młodzi muzycy zakładali w 2004 r. zespół.
Na koncert Jazz Band Ball Orchestra przyjechali do Dobczyc miłośnicy jazzu , którzy chcieli posłuchać najstarszego, grającego już piątą dekadę, zespołu jazzowego w Polsce. Został założony w 1962 r. przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, a inicjatorem jego powstania był Jan Kudyk.
Wraz z zespołem, gościnnie, wystąpił w Dobczycach Stanley Breckenridge, uznany wokalista i pianista, wykładowca akademicki, który obecnie wykłada na muzykologię na UJ w Krakowie.
To jest wspaniała publiczność – powiedział Marek Michalak z JBBO – bardzo dziękujemy, że mogliśmy tutaj zagrać. Dzięki takiej publiczności możemy zagrać jak najszczerzej, jak najprawdziwiej, jak najbardziej z serca. Bez takiej publiczności to nie ma sensu grać.
Tegoroczne Dobczyckie zaduszki muzyczne zostały w tym roku zorganizowane w partnerstwie ze Szkołą Muzyczną I stopnia z Dobczyc i Agencją Koncertową Tolek Lisiecki. Sponsorami imprezy byli: Bank Spółdzielczy w Dobczycach, firma Elkal, Kawiarnia Rucola Caffe, firma ochroniarska BORK, Piekarnia Złoty Kłos, firma Rogers, firma Marbud.
Patronat nad imprezą sprawowali: TVP Kraków, Radio PLUS, Telewizja Powiatowa iTV Myślenice, Sedno, portal myslenice-info, Tapeta.

no images were found