Wystawa rysunku i malarstwa Krzysztofa Marciniaka

Po wielu latach, w Dobczycach znów można było zobaczyć prace Krzysztofa Marciniaka – mieszkańca Dobczyc, który jeszcze jako uczeń Zespołu Szkół pierwsze swoje prace prezentował w tutejszym ośrodku kultury.

Krzysztof ukończył ASP w Krakowie, a w 2012 roku obronił na tej uczelni pracę doktorską. W 2008 roku otrzymał medal rektora ASP za najlepszy dyplom, a w latach 2006 – 2011 przebywał na stypendiach zagranicznych w Grecji i w Niemczech.
Krzysztof Marciniak, który dzisiaj prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, jest artystą, który inspiruje, którego prace skłaniają do refleksji i nie pozostawiają obojętnym.
Na wystawie, którą zaprezentował we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego, można było zobaczyć prace, które po raz pierwszy wystawił właśnie w rodzinnych Dobczycach.
Wernisaż wystawy Krzysztofa Marciniaka, którego organizatorem było Stowarzyszenie KAT Dobczyce, był artystycznym akcentem na zakończenie starego roku.

no images were found