Kreatywny Aktywny Twórczy Piknik z KAT-em

Było aktywnie – dwie grupy, które przez kilka miesięcy trenowały na zajęciach z gimnastyki sportowej i gimnastyki artystycznej, zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami, przyjaciółmi, znajomymi. Był pokaz treningu i tańca. Ale oprócz tego było kreatywnie i twórczo – na pikniku, który połączony był z konkursami na najbardziej pomysłowego robota z surowców wtórnych i na najwyższą wieżę z rurek.

Sekcja gimnastyki sportowej, pod okiem Piotra Skóry, przygotowała pokaz treningu – począwszy od rozgrzewki po skomplikowane figury sportowe – z wykorzystaniem ścieżki gimnastycznej, odskoczni, batutu i kozła.
Dziewczęta z grupy gimnastyki artystycznej, pod opieką Annę Chanek, zaprezentowały dwa układy taneczne ze wstążkami.
Pokaz grup: sportowej i artystycznej, był podsumowaniem części sportowej projektu edukacyjno-sportowego, realizowanego przez Stowarzyszenie KAT Dobczyce. Projekt dofinansowany został przez State Street.
Piknik z KAT-em to także zabawa, którą przygotowali harcerze z dobczyckiej drużyny Mini Kinderki. Był rzut piłką do celu, wyścig z piłką, skoki przez skakankę, skoki na gumie, wyścig pociągów i wiele innych.
Dla chętnych przygotowane były stoiska plastyczne: tam można było wybudować robota z surowców wtórnych a także wieżę z rurek do napojów. Te ostatnie brały udział w konkursie na najwyższą wieżę, która utrzyma się bez podpierania.
Dzieci chętnie korzystały także z atrakcji, która zawsze cieszy się dużą popularnością podczas dziecięcych imprez – z malowania twarzy. W czasie Pikniku dumnie pojawiły się więc na twarzach i rękach: kwiaty, liści, pająki itp. Z tego makijażo-tatuażu skorzystali także rodzice.
Organizatorem Pikniku, który odbył się w ramach projektu dofinansowanego przez State Street, było Stowarzyszenie KAT Dobczyce. Wsparli nas: Rucola Caffe i harcerze z dobczyckiej drużyny Mini Kinderki.

no images were found